Pierwsza platforma, która powstała w Polsce z myślą o zbieraniu zamówień oraz udostępnianiu ofert restauracji, była strona Pizza Portal. Obecny już od kilkunastu lat na naszym rynku serwis proponuje zamawianie jedzenia online, które zostanie dostarczone w ciągu maksymalnie 60 minut od opłacenia dostawy. Współpraca z tą platformą uchodzi za jedną z najkorzystniejszych na rynku i choć niedługo Pizza Portal zostanie częścią Glovo, to wciąż zachowuje swoją odrębność współpracy. Jak do niej przystąpić oraz jakie warunki trzeba spełnić?

 

Kto może zostać dodany do Pizza Portal?

 

Warunki stawiane przez właściciela portalu są jasne i przejrzyste: do współpracy zaproszone są te z działalności gospodarczych, które serwują świeżo przyrządzone dania nadające się do dostawy na wynos. Mile widziane są więc pizzerie, bistro, restauracje, bary, a nawet doskonale wszystkim znane fast foody. Profil kulinarny czy wielkość lokalu nie ma większego znaczenia, nie stosuje się też faworyzacji jednej kuchni nad innymi, co oznacza, że w miksie ofert znajdziemy zarówno dania polskie, jak i włoskie, amerykańskie, chińskie czy czy ukraińskie. Nie znajdziemy za to sklepów spożywczych, miejsc oferujących dania mrożone lub do samodzielnego odgrzania w mikrofali czy piekarniku; zapomnijcie też o hot-dogu z Waszej ulubionej stacji paliwowej czy popcornie z kina. 

 

Co należy zrobić, by restauracja została dodana do Pizza Portal?

 

Przystąpienie do procesu rekrutacyjnego jest proste i odbywa się całkowicie online, przy pomocy strony internetowej Pizza Portal. Wchodząc na stronę, znajdziecie na samym dole zbiorczą grupę “Przydatne Linki”, wśród których jest odnośnik zatytułowany “Dołącz restaurację”. Przed załadowaniem ankiety zostaniecie poinformowani, co konkretnie zyskujecie dołączając do Pizza Portal oraz jaką politykę współpracy proponuje ten serwis. Gdy zapoznacie się z informacjami, klikacie w przycisk “Dołącz do PizzaPortal” i wypełniacie ankietę rekrutacyjną. Znajdziecie w niej 10 rubryk z danymi do wypełnienia: imię, nazwisko, numer telefonu Właściciela, adres e-mail Właściciela, nazwę restauracji, ulicę, miasto i kod pocztowy restauracji, nazwa podmiotu gospodarczego, NIP oraz kilka pytań odnośnie samego funkcjonowania lokalu. Zostaniecie zapytani między innymi o to, skąd się dowiedzieliście o stronie, czy współpracowaliście wcześniej z Pizza Portal, jacy dostawcy współpracują z Wami w zakresie dostawy jedzenia i czy w ogóle taką dostawę posiadacie w ofercie. Po uzupełnianiu ankiety wysyłacie ją do działu kontaktowego i oczekujecie na telefon lub e-mail z potwierdzeniem dodania Waszego lokalu do współpracy. Jak głosi deklaracja, podłączenie Restauracji następuje w przeciągu maksymalnie 7 dni roboczych od dnia uzupełnienia i wysłania kompletnego zgłoszenia do współpracy.

 

Jakie są koszty współpracy z Pizza Portal?

 

Pierwsza deklaracja, która rzuci się w oczy po przejściu na zakładkę dodawania restauracji, brzmi: “0 zł za opłatę aktywacyjną i brak opłat stałych”. Oznacza to, że nie musicie ponosić kosztów “na start” ani płacić honorarium za akceptację w poczet restauracji Pizza Portal. Jedyne, co przyjdzie Wam odprowadzić na rzecz firmy, to prowizja za fakt otrzymania zamówienia za pośrednictwem Pizza Portal. Stawki zależne są od wielu czynników: lokalizacji restauracji, popularności lokalu, współpracy z konkurencyjnymi dostawcami czy chociażby rozbudowanego menu. Bazowo jednak przyjmuje się 9% prowizji plus VAT od zamówienia z opcją płatności gotówkowej oraz 11% prowizji plus VAT od zamówienia z opcją płatności online na stronie Pizza Portal. Co istotne, w koszt zamówienia nie wlicza się dostawa, więc jest to oszczędność pozwalająca zachować restauratorowi od 200 do nawet 550 złotych. Poza samym dołączeniem do strony Pizza Portal otrzymujecie dedykowanego Opiekuna, który z chęcią pomoże Wam w poruszaniu się po stronie i udzieli wskazówek na temat restauracji od strony marketingowej. Trzeba zatem przyznać, że są to jedne z najkorzystniejszych warunków, jakie na ten moment otrzymujecie od stron agregujących restauracje w danym mieście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.